usługi porządkowe warszawa

Każdy zdaje sobie sprawę, czym jest oszustwo. Mimo to humaniści, prawnicy, naukowcy analizują, jak je wykryć. Na ogół myślimy źle o kimś, kto oszukuje, a mimo to kantujemy jak z nut, według badań, około dwa razy dziennie. Czy można obyć się bez oszustwa?
Uczeni dowodzą, że badanie wariografem łgarstwo jest po prostu wpisane w nasze życie. „Gdy rzucimy okiem na historię naszego gatunku daleko wstecz, prosto będzie przywołać oszustwa i uznać je za jedno z podstawowych praw natury. Gdyż to nie człowiek, lecz natura, a ściślej rzecz biorąc, ewolucja „wynalazła” strategie, które my określamy kłamstwem bądź oszustwem”.
Blaga to, bowiem skuteczna strategia lecząca stosunki pomiędzy ludźmi. Mamy tu na myśli sprzeciwiające się mówieniu prawdy konwencje kurtuazyjne, które nazywa się „białymi kłamstwami” w przeciwieństwie do oszustw ciężkich, czyli „czarnych”. Kiedy mamy do wyboru „białe” oszustwo albo bolesną prawdę, wybieramy to pierwsze.
Kłamstwo jest stanem rozszczepienia jaźni. Kłamca musi wyprodukować fikcyjną mutację rzeczywistości. Decydując się na ten,zasadniczo, ogromny wysiłek umysłowy, jakim jest wymyślenie oszustwa, człowiek częściowo traci kontrolę nad ciałem, zwłaszcza tymi jego częściami, których nie może zobaczyć.
Mowę niewerbalną doskonale „czyta” wariograf, zwany potocznie wykrywaczem kłamstw. To aparatura rozmiarów teczki zaopatrzona w mierniki zapisujące tętno, miarowość oddechu, potliwość. Rozlokowuje się je na pierś, ramię oraz palce dłoni.
Jeden z najbardziej znanych rodzimych naukowców obsługujących wariograf, tak precyzuje swoją rolę: – Nie zajmuję się odtwarzaniem kłamstw, bo z tym odsyłam do jasnowidza. Zajmuję się śladami, jakie zostają w naszej usługi ogrodnicze warszawa pamięci oraz systemie nerwowym po zrobieniu konkretnego czynu.
Badanie wykrywaczem kłamstw to naukowa metoda, z dziedziny kryminalistyki pokazująca, czy w świadomości badanej osoby są zarejestrowane ślady powiązane z uczestnictwem w jakimś zdarzeniu. Naukowo udowodniono, że człowiek czynnie biorący udział w zdarzeniu reaguje inaczej niż osoba, która jest o ten współudział pomówiona. Świadczą o tym zmiany somatyczne ciała, które są notowane na przesuwającej się taśmie papieru pod postacią diagramu. To na jego podstawie specjalista wydaje opinię.

Tagged with:
 

Recent Entries

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*